U dramatičnoj završnici Krivaja bolja od Izviđača

U okviru 15. kola Premijer lige BiH za žene, rukometašice Krivaje na domaćem terenu ugostile su ekipu ŽRK Izviđač CO iz Ljubuškog.

U zanimljivom i do samog kraja neizvjesnom susretu slavile su domaće rukometašice rezultatom 28:27 (17:13).

Domaće rukometašice sjajno su otvorile susret. Najviše zahvaljujući dobroj igri u odbrani već nakon prvih 10 minuta imale su rezultatsku prednost od +5, pri rezultatu 8:3.

Do kraja prvog dijela domaće rukometašice uspjele su sačuvati prednost, a na pauzu se odlazi pri rezultatu 17:13.

Gošće bolje otvaraju nastavak susreta i već u 38. minuti dolaze do poravnanja rezultata, međutim ne uspjevaju preokrenuti rezultat u svoju korist.

Domaće rukometašice ponovo odlaze na +2, međutim gošće ubrzo hvataju priključak. U dramatičnoj završnici, gošće ponovo dolaze do poravnanja rezultata pred sami kraj susreta.

Posljednji napad domaće ekipe iskoristila je mlada Ilma Mehanović, koja je samo osam sekundi prije kraja pogodila za novu i zasluženu pobjedu domaćih rukometašica.

Domaće rukometašice predvodila je Sara Bašić sa 8 te Boro Dragana sa 7 postignutih pogodaka. Kod gošći Gudelj Marija sa 7 i Vuković Dea sa 6 postignutih pogodaka bile su najefikasnije.