Rukometašice Krivaje večeras su u okviru osmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Cazinu, nad ekipom ŽRK Krajina, rezultatom 30:39 (12:19).

Početak susreta i sve do sredine prvog dijela gledali smo uglavnom ujednačenu borbu da bi nakon 8:8 u šesnaestoj minuti susreta ekipa Krivaje serijom 1:7 uspjela da se odlijepi na plus šest 9:15.

Do kraja prvog dijela Krivaja je uspjela sačuvati visoku prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 12:19.

Početkom drugog dijela novom fenomenalnom serijom ekipa Krivaje u 42. minuti stiže do visoke prednosti od plus četrnaest 15:29.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena. Trener gostujuće ekipe iskoristio je visoku prednost pa je šansu dao i najmlađim rukometašicama u svom sastavu. Susret je na kraju okončan kod rezultata 30:39.

Krivaju su do pobjede vodile Mehinagić Amna sa deset i Bašić Sara sa sedam postignutih pogodaka. Po pet su dodale Latifović Adnana, Ćosić Jasmina i Latifović Adna.

U redovima domaće ekipe istakle su se Topčić Azra sa jedanaest te Gligorević Dragica i Prošić Minela sa po sedam postignutih pogodaka.

OŽRK Krajina – ŽRK Krivaja 30:39 (12:19)

SD Cazin – 9.12.2023., Sudije: Burazor Bojan i Bejtović Nebojša, Delegat: Predrag Dejanović
Sedmerci: OŽRK Krajina 2/1, RK Krivaja (6/5), Isključenja: OŽRK Krajina (4 minute), ŽRK Krivaja (10 minuta)

OŽRK Krajina: Burzić Merjem, Gligorević Dragica 7, Durdžić Jasmina, Dautović Dženita 1, Nuhić Džana, Prošić Minela 7, Mušić Hafeza, Huremagić Nejra 2, Japić Nadija, Begić Jasmina 2, Topčić Azra 11, Mustedanagić Lejla, Škrijelj Ema, Ramić Dalila, Gligorević Marija, Trener: Pajić Ermin

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 2, Bašić Amina 2, Šabić Emina, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 5, Ćosić Jasmina 5, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 1, Mehinagić Amna 10, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 5, Bašić Sara 7, Trener: Bašić Adnan