Rukometašice Krivaje večeras su u okviru sedmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu upisale sigurnu pobjedu nad ekipom Knežopoljke iz Kozarske Dubice, rezultatom 31:22 (16:13).

Gošće iz Dubice bolje su otvorile susret te su tokom uvodnih desetak minuta imale rezultatsku prednost od čak plus pet. Knežopoljka se odlično držala i u narednim minutama sve do 19. minuta kada Krivaja stiže do poravnanja rezultata.

Posljednja trećina prvog poluvremena pripala je ekipi Krivaje koja je do pauze stigla na plus tri pa se na odmor odlazi kod rezultata 16:13.

Drugi dio susreta dosta bolja igra domaće ekipe koja je stećenu prednost iz prvog dijela uspjela sačuvati do kraja za sigurnih 31:22.

Krivaju su do pobjede vodili Mačak Ajna sa sedam, Ćosić Jasmina sa šest i Bukvić Amina sa pet postignutih pogodaka.

U redovima Knežopoljke istakle su se Arnautović Nađa sa sedam i Ćesto Ljiljana sa šest postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Knežopoljka 31:22 (16:13)

SD Zavidovići – 2.12.2023., Sudije: Begić Dražen i Knezović Andrija, Delegat: Šaković Nermin
Sedmerci: ŽRK Krivaja 5/4, ŽRK Knežopoljka 6/5, Isključenja: ŽRK Krivaja (16 minuta), ŽRK Knežopoljka (4 minute)

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 2, Bašić Amina 1, Šabić Emina 1, Bukvić Amina 5, Latifović Adnana 3, Ćosić Jasmina 6, Karahasanović Nejra, Frkatković naida, Mačak Ajna 7, Mehinagić Amna 2, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 4, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Knežopoljka: Bosiočić Tea, Ćesto Ljiljana 6, Trkulja Mia, Karan Adrijana 1, Mećava Marija, Mirić Anđela, Tulić Ema, Burazor Nina 4, Kondić Milica, Arnautović Nađa 7, Duraković Sara 1, Vikalo Sara, Milankovič Slađana, Krivda Dajana 3, Milanković Tamara, Trener: Jošanović Mira