Rukometašice Krivaje večeras su na domaćem terenu u okviru devetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine savladale ekipu Izviđača iz Ljubuškog rezultatom 34:26 (20:14).

Od samog početka susreta ekipa Krivaje imala je rezultatsku prednost tako da pobjeda niti u jednom trenutku nije dolazila u pitanje. Izabranice Adnana Bašića već nakon prvih trideset minuta imale su sigurnu prednost od šest golova razlike pa se na odmor odlazi kod rezultata 20:14.

U nastavku susreta formalnost. Mlada ekipa Krivaje na kraju je slavila rezultatom 34:26.

Ovom pobjedom zavidovićke rukometašice zadržale su četvrto mjesto na tabeli, koje i ove godine vodi na evropsku scenu.

Krivaju su do pobjede vodile Mačak Ajna sa sedam te Bukvić Amina i Bašić Sara sa po šest postignutih pogodaka.

Kod Izviđača istakla se Boras Anđela sa dvanaest postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Izviđač 34:26 (20:14)

SD Zavidovići – 16.12.2023., Sudije: Hasić Elvir i Burić Adnan, Delegat: Šaković Nermin
Sedmerci: ŽRK Krivaja 3/3, ŽRK Izviđač 3/3 Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Izviđač (10 minuta)

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 2, Bašić Amina 4, Šabić Emina 1, Bukvić Amina 6, Latifović Adnana, Ćosić Jasmina 1, Karahasanović Nejra 2, Frkatović Naida 1, Mačak Ajna 7, Mehinagić Amna 3, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Bašić Sara 6, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Izviđač: Boras Anđela 12, Hodnik Tea, Milas Katarina 4, Mikulić Ivana 3, Pavlović Ema, Luburić Lorena, Selimić Šejla, Bilić Marija 3, Petrović Lana, Tokić Lucija 4, Bezer Marija, Trener: Čolak Mirko