Rukometašice Krivaje večeras su u okviru zaostalog susreta šestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile na gostovanju u Mostaru, nad ekipom Zrinjskog, rezultatom 26:28 (11:18).

Od samog početka susreta ekipa Krivaje imala je rezultatsku prednost. Kako je vrijeme odmicalo prednost je rasla a na pauzu gostujuće rukometašice odlaze sa sedam golova prednosti, kod rezultata 11:18.

U nastavku susreta vidjeli smo nešto kvalitetniju igru domaće ekipe koja je već na startu serijom 5:0 uspjela smanjiti zaostatak. U narednim minutama ekipa Krivaje ponovo se vraća na plus pet, da bi domaća ekipa novom serijom 4:0 u 57. minuti stigla na samo gol zaostatka 25:26.

Ipak više koncentracije u posljednjim minutama imale su gostujuće rukometašice koje su na kraju slavile vrijednu pobjedu rezultatom 26:28.

Kod Krivaje raspoložene su bile Mehinagić Amna sa osam i Bašić Sara sa šest postignutih pogodaka. Četiri je dodala Mačak Ajna.

Kod Zrinjskog Milanović Darija, Rozić Ivana i Pintul Nejra bile su najefikasnije sa po šest postignutih pogodaka.

HŽRK Zrinjski – ŽRK Krivaja 26:28 (11:18)

SD Mostar – 25.11.2023., Sudije: Čedić Džemal i Đerzić Dino, Delegat: Sarajlić Saša
Sedmerci: HŽRK Zrinjski 6/6, ŽRK Krivaja 4/4, Isključenja: HŽRK Zrinjski (0 minuta), ŽRK Krivaja (12 minuta)

HŽRK Zrinjski: Sofić Džana, Rozić Ivana 6, Pintul Nejra 6, Pandža Martina 1, Glibo Eva, Savić Lara 1, Blažević Eva 2, Gustin Antea, Marojević Lucija, Kolobarić Petra, Terzić Lana 4, Gagro Antea, Milanović Darija 6, Trener: Mlakić Ivana

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 2, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 3, Latifović Adnana 2, Ćosić Jasmina 2, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 4, Mehinagić Amna 8, Mujkić lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Bašić Sara 6, Trener: Bašić Adnan