Zaostali susret petog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice između Krivaje i Borca odigran je večeras u Zavidovićima.

Derbi susret starih rivala okončan je bez pobjednika kod rezultata 23:23 (10:13).

Gošće iz Banjaluke bolje otvaraju susret te su sve do dvanaestog minuta imale rezultatsku prednost. Serijom 2:o ekipa Krivaje dolazi do poravnanja rezultata 5:5 u dvanaestoj minuti.

Naredne minute donijele su nam nešto kvalitetniju igru gostujuće ekipe koja je do poluvremena uspjela da se odlijepi na tri gola razlike pa se na odmor odlazi kod rezultata 10:13.

Odličan start drugog dijela za domaću ekipu koja u 36. minuti stiže do poravnanja rezultata 14:14.

Još neko vrijeme popularne “Osice” imale su rezultatsku prednost, sve do 52. minute kada je rezultat na semaforu glasio 20:23. Posljednjih osam minuta gostujuća ekipa nije postigla pogodak dok su sa druge strane izabranice Adnana Bašića postigle tri, za na kraju konačnih 23:23.

Imala je Krivaja priliku za pobjedu ali samo pet sekundi prije kraja Sara Bašić nije iskoristila priliku te je njen udarac završio iza gola.

Najefikasnije u redovima Krivaje bile su Bukvić Amina sa devet, Mačak Ajna sa pet i Mehinagić Amna sa četiri postignuta pogotka.

U redovima Borca po pet pogodaka postigle su Lončar Lana i Ćurić Helena dok je jedan manje dodala Bobić Ivana.

ŽRK Krivaja – ŽRK Borac 23:23 (10:13)

SD Zavidovići – 22.11.2023., Sudije: Hadžikadunić Haris i Vidimlić Kemal, Delegat: Čađo Boško
Sedmerci: ŽRK Krivaja 9/7, ŽRK Borac 6/6, Isključenja: ŽRK Krivaja (8 minuta), ŽRK Borac (14 minuta)

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 9, Latifović Adnana, Ćosić Jasmina 2, Cerić Nejra, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 5, Mehinagić Amna 4, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 3, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Borac: Jurkas Dunja, Majkić Ema, Osmanović Jasmina, Andrić Slažana 2, Railić Milana 3, Lončar Lana 5, Letić Azra, Bobić Ivana 4, Majkić Sara 3, Bijelić Lara, Vukliš Darjana, Đurašinović Sandra, Ćurić Helena 5, Todić Anđela, Kršić Isidora, Novaković Jovana 1, Trener: Bijelić Nikola