Rukometašice Krivaje večeras su na domaćem terenu poražene u uzvratnom susretu trećeg kola EHF Evropa kupa od ekipe Venla rezultatom 15:30 (6:15).

Večerašnji poraz značio je i kraj evropskog puta za mlade rukometašice iz Zavidovića koje su ove godine ispisale nove stranice historije zavidovićkog rukometa izborivši plasman u narednu rundu jednog evropskog takmičenja.

Večerašnji susret u Zavidovićima u potpunosti je pripao superiornijem i znatno nadmočnijem protivniku iz Holandije koji je već nakon prvih trideset minuta uspio riješiti pitanje protivnika.

Gošće iz Holandije na pauzu odlaze sa visokih plus devet golova prednosti kod rezultata 6:15.

U nastavku ekipa Venla potvrdila je dominacija slavivši na kraju sigurnu i ubjedljivu pobjedu rezultatom 15:30.

Venlu su do večerašnje pobjede vodile Zijmans Manon, Smolenaers Demi i Kruijwijk Lisanne sa po pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodale Kuipers Lynn, Konings Diede i Sharon Grummel. Rovers Liza upisala je šesnaest uspješnih intervencija.

Kod Krivaje istakle su se Mehinagić Amna sa četiri i Cerić Nejra sa tri postignuta pogotka.