Rukometaši Krivaje večeras su u okviru trećeg kola EHF Evropa kupa poražene na gostovanju u Holandiji od ekipe Venlo rezultatom 39:19 (19:8).

Od samog početka susreta domaća ekipa imala je rezultatsku nadmoć a do poluvremena ekipa Venla imala je velikih plus jedanaest pa se na odmor odlazi kod rezultata 19:8.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena, prednost je ostala na strani domaće ekipe koja je na kraju slavila sigurnu pobjedu rezultatom 39:19.

Venlo su do pobjede vodile Lisanne Kruijswijk sa osam te Pien De Swart sa sedam postignutih pogodaka. Šest je dodala Lynn Kuipers.

Kod Krivaje istakle su se Mehinagić Amna sa šest i Bašić Sara sa pet postignutih pogodaka. Šehić Sara upisala je deset uspješnih intervencija.

Revanš susret na rasporedu je narednog vikenda u Zavidovićima.