Rukometašice Krivaje i večeras su u uzvratnom susretu četvrtfinala KUP-a Bosne i Hercegovine bile bolje od konkurenta, ekipe ŽRK Ilidža, rezultatom 27:30 (11:15).

Na ovaj način izabranice Adnana Bašića izborile su plasman u polufinale KUP-a, odnosno završni turnir popularno nazvan Final 4.

Od samog početka ekipa Krivaje bila je dominantnija momčad. Već u dvanaestoj minuti gošće iz Zavidovića imale su četiri gola prednosti kod rezultata 8:12.

Ovu prednost ekipa Krivaje uspjela je sačuvati do odlaska na odmor kada je rezultat glasio 11:15.

U nastavku susreta rukometašice Krivaje bez većih problema uspjele su sačuvati stećenu prednost iz prvog dijela za na kraju konačnih 27:30.

Najefikasnije u redovima Krivaje bile su Mehinagić Amna sa jedanaest, te Bukvić Amina sa šest i Čosić Jasmina sa pet postignutih pogodaka.

Kod Ilidže Imširović Almedina bila je najefikasnija sa sedam postignutih pogodaka, pet je dodala Alikadić Ajla.

ŽRK Ilidža – ŽRK Krivaja 27:30 (11:15) | Četvrtfinale Kupa BiH – 2. utakmica

SD Ilidža – 27.3.2024., Sudije: Hrstić Žarko i Rašić Ante, Delegat: Primorac Mario
Sedmerci: ŽRK Ilidža 1/1, ŽRK Krivaja 6/5, Isključenja: ŽRK Ilidža (8 minuta), ŽRK Krivaja (10 minuta)

ŽRK Ilidža: Hamurović Sajra, Latifović Alena 3, Bujak Zerina 2, Adilagić Džana 3, Imširović Almedina 7, Alikadić Ajla 5, Hodžić Lejla 1, Maksimović Vanja 1, Šabić Erna, Franković Klaudija, Omerović Melisa 3, Galić Doris, Oroz Lana 1, Škaljić Naida 1, Bošnjak Eva, Janković Anđela, Trener: Mihajlović Maja

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 6, Latifović Adnana, Ćosić Jasmina 5, Karahasanović Nejra 2, Frkatović Naida, Mačak Ajna 4, Maglajkić Nejla, Mehinagić Amna 11, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Bašić Sara 1, Trener: Bašić Adnan