Rukometašice Krivaje večeras su u okviru petnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipi Zrinjskog, rezultatom 29:22 (18:6).

Ovom pobjedom ekipa Krivaja na korak je bliže ka novom plasmanu na evropsku scenu što će biti sedmi put u novijoj historiji ovog kluba.

Od samog početka susreta Krivaja je imala rezultatsku prednost koja je, kako je vrijeme odmicalo, rasla iz minuta u minut. Već na pauzi domaće rukometašice bile su na plus dvanaest, kod rezultata 18:6.

Trener domaće ekipe, Adnan Bašić, iskoristio je šansu da priliku pruži i najmlađim rukometašicama u svom sastavu.

U drugom dijelu nije bilo značajnijih promjena, ekipa Krivaje uspjela je održati visoku prednost, za na kraju sigurnih i konačnih 29:22.

Najefikasnije u pobjedi Krivaje bile su Ćosić Jasmina sa devet te Maglajkić Nejla sa pet postignutih pogodaka. Odlična je na golu bila i Šehić Sara sa petnaest uspješnih intervencija.

U redovima gostujuće ekipe istakle su se Pandža Martina sa sedam i Rozić Ivana sa šest postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – HŽRK Zrinjski 29:22 (18:6)

SD Zavidovići – 23.3.2024. godine, Sudije: Grbić Dženan i Taletović Mirza, Delegat: Anušić Zoran
Sedmerci: ŽRK Krivaja 6/3, HŽRK Zrinjski 5/1, Isključenja: ŽRK Krivaja (12 minuta), HŽRK Zrinjski (8 minuta)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 3, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana, Ćosić Jasmina 9, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida 1, Mačak Ajna 2, Maglajkić Nejla 5, Mehinagić Amna 3, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 2, Bašić Sara 2, Trener: Bašić Adnan

HŽRK Zrinjski: Sofić Džana, Rozić Ivana 6, Pintul Nejra, Pandža Martina 7, Rajić Lucija 1, Savić Lara, Previšić Anđela 2, Bražević Eva 2, Radoš Anita 2, Marojević Lucija, Kolobarić Petra 2, Gustin Antea, Trener: Mlakić Ivana