Jedan od derbija četrnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice večeras su u Banjaluci odigrale rukometašice Borca i Krivaje.

Bolja je bila ekipa Borca koja je na kraju slavila rezultatom 26:22 (14:13).

Prvi dio susreta protekao je u ujednačenoj borbi, igralo se gol za gol a uglavnom su domaće rukometašice te koje su imale prednost. U jednom trenutku prednost Borca iznosila je plus tri, kod rezultata 12:9, no do odlaska na odmor ekipa Krivaje smanjila je zaostatak.

Rezultat nakon prvih trideset minuta glasio je 14:13.

Početkom drugog dijela ekipa Borca uspjela je da se odlijepi na plus pet golova prednost. Ovu prednost domaće rukometašice uspjele su sačuvati do kraja susreta za na kraju konačnih 26:22.

Ekipu Borca do pobjede su vodile Andrić Slađana sa sedam, Railić Milana sa šest te Bobić Ivana i Ćurić Helena sa po četiri postignuta pogotka.

U redovima Krivaje najefikasnije su bile Ćosić Jasmina sa osam te Mehinagić Amna sa sedam postignutih pogodaka.

ŽRK Borac – ŽRK Krivaja 26:22 (14:13)

SD Borik Banjaluka – 16.3.2024., Sudije: Bošnjak Ivo i Marić Josip, Delegat: Anušić Zoran
Sedmerci: ŽRK Borac 6/5, ŽRK Krivaja 7/5, Isključenja: ŽRK Borac (8 minuta), ŽRK Krivaja (14 minuta)

ŽRK Borac: Jurkas Dunja, Majkić Ema 1, Osmanović Jasmina 2, Andrić Slađana 7, Railić Milana 6, Lončar Lana, Letić Azra, Bobić Ivana 4, Majkić Sara 1, Bijelić Lara, Vukliš Darjana, Đurašinović Sandra, Ćurić Helena 4, Todić Anđela, Kršić Isidora 1, Trener: Bijelić Nikola

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 1, Bašić Amina, Bukvić Amina 1, Latifović Adnana, Ćosić Jasmina 8, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 2, Maglajkić Nejla, Mehinagić Amna 7, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Bašić Sara 2, Trener: Bašić Adnan