Rukometašice Krivaje večeras su u okviru prvog susreta četvrtfinala KUP-a Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu Ilidže rezultatom 34:28 (13:9).

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi da bi domaće rukometašice nakon dvadeset minuta igre serijom 5:1 uspjele da se odlijepe na četiri gola prednosti kod rezultata 11:7.

Do odlaska na odmor ekipa Krivaje uspjela je sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:9.

Početkom drugom dijela domaće rukometašice uspjele su udvostručiti svoju prednost. Već nakon deset minuta nastavka rezultat na semaforu glasio je 21:13.

Nakon toga uslijedila je odlična igra gostujuće ekipe koja u 51. minuti uspijeva smanjiti zaostatak na samo minus tri 26:23.

Ipak, gošćama je nedostajalo snage za potpuno iznenađenje u večerašnjem susretu. Više snage i koncetrancije u posljednjim minutama susreta imale su domaće rukometašice koje su do kraja povečale prednost za na kraju konačnih 34:28.

Krivaju su do pobjede vodile Mačak Ajna i Maglajkić Nejla sa po šest postignutih pogodaka, dok su po pet dodale Ćosić Jasmina i Mehinagić Amna.

U redovima Ilidže istakle su se Alikadić Ajla sa deset i Latifović Alena sa osam postignutih pogodaka.

Revanš susret na rasporedu je za sedam dana, u srijedu 27.3.2024. godine.

ŽRK Krivaja – ŽRK Ilidža 34:28 (13:9) | Četvrtfinale kupa BiH – 1. utakmica

SD Zavidovići – 20.3.2024., Sudije: Babić Jovan i Bogdanić Borislav, Delegat: Čađo Boško
Sedmerci: ŽRK Krivaja 4/4, ŽRK Ilidža 2/0, Isključenja: ŽRK Krivaja (10 minuta), ŽRK Ilidža (8 minuta)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 4, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 3, Ćosić Jasmina 5, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 6, Maglajkić Nejla 6, Mehinagić Amina 5, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 3, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Ilidža: Hamurović Sajra, Latifović Alena 8, Bujak Zenira, Maksimović Vanja, Adilagić Džana 2, Pavlović Jasmina 2, Galić Doris, ALikadić Ajla 10, Hodžić Lejla 1, Janković Anđela, Šabić Erna, Imširović Almedina, Omerović Melisa 4, Oroz Lana, Škaljić Naida 1, Bošnjak Eva, Trener: Mihajlović Maja