Derbi susret trinaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice danas su u Zavidovićima odigrale rukometašice Krivaje i Gruda iz Gruda.

Bolja je bila gostujuća ekipa koja je na kraju slavila rezultatom 28:32 (13:14).

Grudske rukometašice bolje su ušle u susret da bi već nakon pet minuta domaća ekipa serijom 3:0 stigla do preokreta rezultata 5:4 u osmoj minuti.

Uslijedio je period ujednačene borbe na obje strane, igralo se gol za gol da bi domaće rukometašice u 19. minuti susreta stigle na plus dva 10:8.

Ipak, više koncentracije u završnici prvog dijela imale su gostujuće rukometašice koje su do pauze stigle do preokreta pa se na odmor odlazi kod rezultata 13:14.

Početkom drugog dijela bolja igra domaće ekipe koja serijom 3:0 preuzima rezultatsku inicijativu. Međutim nakon toga uslijedio je pad u igri domaće ekipe što koriste gošće iz Gruda pa u 41. minuti stižu na plus tri 17:20.

Narednih deset minuta igralo se gol za gol, da bi gošće serijom 1:4 u 53. minuti stigle na pet golova prednosti 25:30. Do kraja nije bilo značajnijih promjena, susret je završen pobjedom grudskih rukometašica rezultatom 28:32.

Grude su do pobjede vodile Petrović Ana sa trinaest te Šumelj matea i Petković Teodora sa po šest postignutih pogodaka.

U redovima Krivaje najefikasnije su bile Ćosić Jasmina sa osam i Mehinagić Amna sa pet postignutih pogodaka. Četiri je dodala Mačak Ajna.

ŽRK Krivaja – HRK Grude 28:32 (13:14)

SD Zavidovići – 10.3.2024., Sudije: Danilović Ilija i Karan Sebastijan, Delegat: Šatordžija Boris
Sedmerci: ŽRK Krivaja 5/4, HRK Grude 4/3, Isključenja: ŽRK Krivaja (6 minuta), HRK Grude (4 minute)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 1, Bašić Amina 1, Šabić Emina, Bukvić Amina 1, Latifović Adnana 3, Ćosić Jasmina 8, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 4, Maglajkić Nejla 1, Mehinagić Amna 5, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Bašić Sara 3, Trener: Bašić Adnan

HRK Grude: Šumelj Matea 6, Jareb Ema, Petković Teodora 6, Lugonjić Mia 1, Bošnjak Lea 1, Džidić Ina, Vukosavljević Dragana, Sesar Petra, Lovrić Karla 4, Vistorop Lucija, Petrović Ana 13, Rašić Gabriela, Zajmović Zahida 1, Trener: Zubac Zlata