Rukometašice Gruda u okviru 20. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su ubjedljivu pobjedu na gostovanju u Zavidovićima nad ekipom Krivaje, rezultatom 19:36 (7:15).

Ovom pobjedom, dva kola prije kraja ekipa Gruda osigurala je titulu prvaka Bosne i Hercegovine, što je sedma titula na kontu grudskih rukometašica.

Prvo poluvrijeme večerašnjeg susreta u potpunosti je pripalo Grudskim rukometašicama koje su do pauze imale osam golova razlike. Na pauzu se otišlo kod rezultata 7:15.

U nastavku gostujuće rukometašice nastavile su u dobrom ritmu te su do kraja susreta uspjele povečati prednost za na kraju konačnih 19:36.

Gruđanke su do pobjede vodile Ilić Jovana sa osam te Lugonjić Mia i Lovrić Karla sa po šest postignutih pogodaka. Vujić Leontina dodala je pet.

Kod Krivaje istakle su se Bukvić Amina i Maglajkić Nejla sa po četiri postignuta pogotka. Po tri su dodale Bašić Amina i Mehinagić Amna.