Brčansko Jedinstvo bolje od ekipe Krivaje

Rukometašice Jedinstva iz Brčkog u okviru 21. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su nad ekipom Krivaje iz Zavidovića, rezultatom 32:27 (16:13).

Susret su bolje otvorile rukometašice Krivaje koje su sve do 24. minute susreta imale rezultatsku prednost.

Boljom igrom u posljednjih šest minuta, serijom 5:0 ekipa Jedinstva stigla je do preokreta pa na pauzu domaće rukometašice odlaze sa prednošću od tri gola razlike kod rezultata 16:13.

Početkom drugog dijela ponovu su briljirale rukometašice Krivaje koje serijom 0:5 u 37. minuti ponovo dolaze u vodstvo 17:18.

Uspjele su gošće sačuvati prednost sve do 52. minute susreta. Domaće rukometašice su ponovo u posljednjim minutama odigrale odlično te serijom 9:1 u posljednjim minutama dolaze do pobjede. Susret je završen rezultatom 32:27.

Jedinstvo su do pobjede vodile Sorak Marijana sa četrnaest i Alikadić Ajla sa sedam postignutih pogodaka.

Kod Krivaje najefikasnije su bile Mehanović Ilma sa sedam, Latifović Adnana sa šest i Mehinagić Amna sa pet postignutih pogodaka.