Rukometašice Krivaje slavile u Hrasnici

Rukometašice Krivaje u okviru 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, danas su gostovale kod novajlije u Premijer ligi, ekipe ŽRK Hrasnica, gdje su upisale novu, prvu gostujuću pobjedu u novoj sezoni, rezultatom 23:28 (10:13).

Ekipa Krivaje bolje je otvorila susret, a već nakon početnih 10. minuta gostujuće rukometašice imale su prednost od +4, kod rezultata 1:5. Kako je susret odmicao, gostujuće rukometašice nastavile su sa kvalitetnom igrom, te su do kraja prvog dijela uspjele sačuvati stećenu prednost. Rezultat nakon prvog dijela glasio je 10:13.

U nastavku igre gostujuće rukometašice nastavile su tamo gdje su stale krajem prvog dijela, a u 51. minuti imali su i maksimalnih +7, kod rezultata 16:23.

Do kraja susreta domaće rukometašice uspjele su smanjiti zaostatak za konačnih 23:28, što je bio i konačan rezultat susreta.

Krivaju su do pobjede vodile Selmanović Jasmina sa 7 i Bašić Sara sa 6 postignutih pogodaka, dok su po 5 dodale Sikimić Ivana i Lazendić Vladana.

Kod Hrasnice najefikasnija je bila Hasibović Ena sa 12 postignutih pogodaka.