Rukometašice Izviđača danas su u okviru osamnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine, posljednjeg kola regularnog dijela prvenstva na domaćem terenu savladale ekipu Krivaje rezultatom 41:36 (23:19).

Ovom pobjedom barem na trenutak ekipa Izviđača pobjegla je iz zone ispadanja.

Susret u Ljubuškom započeo je u ujednačenom ritmu. Igralo se gol za gol sve do trinaeste minute kada je rezultat na semaforu glasio 9:9.

Nakon toga domaće rukometašice serijom 3:0 stižu do prednosti od tri gola razlike. Prednost su rukometašice Izviđača sačuvale do pauze pa se na odmor odlazi kod rezultata 23:19.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena. Prednost je ostala na strani domaće ekipe koja je na kraju slavila sigurnu pobjedu rezultatom 41:36.

Ekipu Izviđača do pobjede su vodili Jarak Lana sa petnaest, Nosić Matea sa jedanaest i Boras Anđela sa deset postignutih pogodaka.

U redovima Krivaja najefikasnije su bile Mehinagić Amna sa trinaest i Bašić Sara sa osam postignutih pogodaka.

ŽRK Izviđač – ŽRK Krivaja 41:36 (23:19)

SD Ljubuški – 20.4.2024., Sudije: Karan Sebastijan i Danilović Ognjen, Delegat: Suljević Samir
Sedmerci: ŽRK Izviđač 5/5, ŽRK Krivaja 12/11, Isključenja: ŽRKIzviđač (2 minute), ŽRK Krivaja (8 minuta)

ŽRK Izviđač: Skoko Antea, Petrović Lana, Milas Katarina, Nosić Matea 11, Luburić Lorena, Boras Anđela 10, Boras Andrea, Mešić Džejla 1, Tokić Lucija, Selak Milka, Bezer Marija, Ćatić Lamija 2, Hadžović Emina, Jarak Lana 15, Šuta Ilajda, Krstičević Lukrecija 2, Trener: Lovrić Ivan

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 1, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 4, Latifović Adnana 2, Ćosić Jasmina 2, Maglajkić Nejla 1, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 5, Mehinagić Amna 13, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 8, Trener: Bašić Adnan