Rukometašice Krivaje pobjedom otvorile novu sezonu Premijer lige

Rukometašice Krivaje večeras su na domaćem terenu u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine za rukometašice, savladale ekipu ŽRK Borac, rezultatom 25:23 (14:13).

Ponovljeni susret odigran je večeras, obzirom da ekipa ŽRK Borac zbog bojkota prvog kola, nije doputovala u Zavidoviće proteklog vikenda.

Večerašnji susret bolje su otvorile gošće, koje su do desete minute susreta imale prednost od tri gola razlike, 4:7. Tada ekipa Krivaje ulazi u seriju od 4:0, čime u 17. minuti stižu do preokreta rezultata 8:7. Sa dva vezana pogotka, gostujuća ekipa ponovo vraća prednost u svoju korist.

Do kraja prvog dijela igralo se gol za gol, a na pauzu domaća ekipa odlazi sa minimalnom prednošću 14:13.

Prvih nekoliko minuta u nastavku igralo se ujednačeno, nakon 16:16, u 37. minuti susreta, domaća ekipa serijom 8:2 odlazi po prvi put na plus šest pogodaka prednosti 24:18.

Posljednjih nekoliko minuta susreta, gostujuća ekipa pravi seriju 1:5, ali to je bilo nedovoljno da se ugrozi vodstvo Krivaje, koja je na kraju slavila rezultatom 25:23.

Krivaju su do pobjede vodile Bašić Sara sa osam te Ridžal Hena sa pet postignutih pogodaka. Četiri je dodala Mehanović Ilma.

Na drugoj strani najefikasnije su bile Stojanović Anđela sa deset te Čutković Božana sa pet postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Borac 25:23 (14:13)

Gradska sportska dvorana Zavidovići; Sudije: Bilić Branimir i Dugudžić Filip; Delegat: Vojić Arijana
Sedmerci: ŽRK Krivaja 6/4, ŽRK Borac 5/5; Isključenja: ŽRK Krivaja (12 minuta), ŽRK Borac (6 minuta)

ŽRK Krivaja: Ridžal Hena 5, Bukvić Amina, Latifović Adnana, Cerić Nerja 2, Mehanović Ilma 4, Mujanović Majda, Šehić Nejra, Dautović Adelisa 3, Mehinagić Amna, Hamurović Sajra, Latifović Adnana, Delić Adna, Ćosić Jasmina 3, Šabić Emina, Bašić Sara 8, Šehić Sara, Trener: Adi Bašić

ŽRK Borac: Čutković Božana 5, Vukosavljević Dragana, Kodžoman Jovana, Vukliš Darjana, Novaković Jovana 2, Majstorović Branka, Ignjatović Dajana, Majkić Sara 2, Šehovac Marija, Šikić Ružica, Ćurić Helena, Kršić Isidora 3, Sikimić Ivana 1, Stojanović Anđela 10, Đelihidžić Ismihana, Trener: Unčanin Rade