Rukometašice Krivaje okončale nastup u KUP-u Bosne i Hercegovine

Rukometašice Izviđača večerašnjom pobjedom nad ekipom Krivaje u uzvratnom susretu četvrtfinala KUP-a Bosne i Hercegovine izborile su plasman u polufinale. Susret odigran u Ljubuškom završen je pobjedom domaće ekipe rezulatom 37:34 (24:14).

Prvi dio susreta u potpunosti je pripao domaćim rukometašicama koje su na poluvremenu imale deset golova prednosti, kod rezultata 24:14.

Ipak u nastavku gošće iz Zavidovića su zaigrale nešto bolje te do kraja uspjevaju smanjiti zaostatak za na kraju konačnih 37:34.

Obzirom da je rezultat u prvom susretu glasio 36:36, ovom pobjedom ekipa Izviđača osigurala je plasman na završni turnir KUP-a Bosne i Hercegovine.

Izviđač su do pobjede vodile Petrović Ana sa dvanaest, Boras Anđela sa osam i Nosić Matea sa sedam postignutih pogodaka.

U redovima Krivaje istakle su se Bašić Sara i Mehinagić Amna sa po šest postignutih pogodaka. Pet je dodala Mačak Ajna.