Krivajašice pobjedom ušle u nastavak sezone

Rukometašice Krivaje u okviru dvanaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine upisale su novu gostujuću pobjedu. Izabranice Adnana Bašića večeras su u Gornjem Vakufu – Uskoplju savladale ekipu Sloge 2013, rezultatom 22:25 (7:13).

Od samog početka susreta ekipa Krivaje bila je znatno dominantnija momčad. Stečenu prednost na početku susreta gošće iz Zavidovića uspjele su sačuvati do kraja. Do pauze ekipa Krivaje imala je šest golova prednost kada se na odmor odlazi kod rezultata 7:13.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena. Domaća ekipa u nekoliko navrata uspjela je smanjiti prednost na samo dva gola razlike, no pobjeda je na kraju otišla u ruke gostujuće ekipe. Susret je okončan kod rezultata 22:25.

Krivaju su do pobjede vodile Mačak Ajna sa sedam i Mehinagić Amna sa pet postignutih pogodaka. Četiri je dodala Cerić Nejra.

U domaćem sastavu najefikasnije su bile Alikadić Ajla sa dest i Sorak Marijana sa pet postignutih pogodaka.

ŽRK Sloga 2013 – ŽRK Krivaja 22:25 (7:13)

SD Gornji Vakuf – 18.2.2023., Sudije: Miljković Obrenko i Ristanić Duško, Delegat: Primorac Mario
Sedmerci: ŽRK Sloga 2013 8/7, ŽRK Krivaja 2/2, Isključenja: ŽRK Sloga (6 minuta), ŽRK Krivaja (14 minuta)

ŽRK Sloga 2013: Ljubunčić Lamija, Delić Amina, Radmilo Ajna, Alikadić Ajla 10, Dadić Ema 1, Jareb Ema 2, Abazović Aida 1, Abazović Dalida 2, Pokvić Esma, Milanović Naida, Imamović Iman, Zajmović Zahida 1, Milanović Irma, Gudić Elna, Sorak Marijana 5, Trener: Mahmutović Fuad

ŽRK Krivaja: Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Amina, Bukvić Amina, Latifović Adnana 1, Cerić Nejra 4, Bajrić Vildana, Mačak Ajna 7, Maglajkić Nejlda, Mujkić Lamija, Latifović Alena 4, Čosić Jasmina 1, Mehinagić Amna 5, Frkatović Naida, Šabić Emina, Bašić Sara 3, Trener: Bašić Adnan