Rukometašice Krivaje večeras su u okviru trećeg kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine na domaćem terenu bez većih problema savladale ekipu Krajine rezultatom 38:29 (20:12).

Susret su bolje otvorile domaće rukometašice koje su već u šestoj minuti imale tri gola prednosti 5:2. Gošće ne posustaju pa već u desetoj minuti stižu na samo gol zaostatka 6:5.

U narednim minutama uslijedila je bolja igra domaće ekipe koja u 21. minuti ima plus šest golova prednosti, kod rezultata 15:9. Do kraja prvog dijela Krivaja je uspjela sačuvati prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 20:12.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena, prednost je ostala na strani domaće ekipe za na kraju konačnih 38:29.

Krivaju su do pobjede vodile Ćosić Jasmina sa osam, Mehinagić Amna sa šest te Bašić Amina, Mačak Ajna i Bukvić Amina sa po pet postignutih pogodaka.

Kod Krajine najefikasnije su bile Gligorević Dragica sa četrnaest i Hušić Adelisa sa sedam postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Krajina 38:29 (20:12)

SD Zavidovići – 8.5.2024., Sudije: Kolobarić Andrej i Križanović Daniel, Delegat: Petković Zdravko
Sedmerci: ŽRK Krivaja 9/6, ŽRK Krajina 5/3, Isljučenja: ŽRK Krivaja (12 minuta), ŽRK Krajina (2 minute)

ŽRK Krivaja: Bašić Amina 5, Bukvić Amina 5, Latifović Adnana, Ćosić Jasmina 8, Karahasanović Nejra 3, Frkatović Naida 2, Mačak Ajna 5, Mehinagić Amna 6, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna 1, Bašić Sara 3, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Krajina: Burzić Merjem, Gligorević Dragica 14, Durdžić Jasmina 2, Dautović Dženita 2, Huremović Neira 2, Hušić Adelisa 7, Musedanagić Lejla, Škrijelj Ema 1, Japić Nadija, Gligorević Marija, Begić Mela 1, Trener: Hadžalić Jasmin