Rukometašice Hadžića u okviru četvrtog kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine večeras su na domaćem terenu savladale ekipu Krivaje iz Zavidovića rezultatom 29:28 (17:12).

Večerašnji susret u Hadžićima bolje otvaraju domaće rukometašice koje serijom 5:0 u osmoj minuti imaju velikih plus pet. Svoj prvi pogodaka rukometašice Krivaje postižu tek u osmoj minuti susreta te je nakon toga uslijedila uglavnom ujednačena borba.

Domaća ekipa do odlaska na odmor uspjela je sačuvati stečenu prednost sa početka susreta pa je rezultat nakon prvih trideset minuta glasio 17:12.

Početkom drugog dijela ekipa Krivaje ulazi u seriju pogodaka, pa je rezultat u 36. minuti glasio 19:16. Naredne minute donijele su nešto bolju igru gostujuće ekipe koja u 48. minuti susreta stiže do poravnanja rezultata 24:24.

Do kraja susreta igralo se gol za gol, a više sreće i koncentracije u posljednjim minutama imale su domaće rukometašice koje su na kraju slavile minimalnu pobjedu rezultatom 29:28.

Hadžiće su do pobjede vodile Stojanović Anđela sa devet i Kulić Dejana sa šest postignutih pogodaka. Po pet su dodale Hadžiabdić Amina i Čahtarević Sara.

Kod Krivaje najefikasnije su bile Bašić Sara sa jedanaest, Mačak Ajna sa šest i Bukvić Amina sa pet postignutih pogodaka.

ŽRK Hadžići – RK Krivaja 29:28 (17:12)

SD Hadžići – 11.5.2024., Sudije: Danilović Ognjen i Karan Sebastijan, Delegat: Šatordžija Boris,
Sedmerci: ŽRK Hadžići 6/3, ŽRK Krivaja 7/4, Isključenja: ŽRK Hadžići (6 minuta), ŽRK Krivaja (4 minute)

ŽRK Hadžići: Selimović Anisa, Spiljak Lamia, Stojanović Anđela 9, Ibrica Sara, Hadžiabdić Amina 5, Čahtarević Sara 5, Blečić Sara, Čajić Zerina, Ganić Šejla, Halebić Adna 2, Kulić Dejana 6, Lokvančić Summea 1, Duratbegović Amina, Bošnjak Lejla 1, Trener: Hadžović Alma

ŽRK Krivaja: Bukvić Amina 5, Latifović Adnana, Selmanović Jasmina 1, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 6, Maglajkić Nejla 2, Mehinagić Amna 3, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 11, Trener: Bašić Adnan