Pobjeda vrijedna Evrope, Krivajašice u derbiju bolje od Hadžića

Rukometašice Krivaje u okviru osamnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale su ekipu Hadžića rezultatom 24:21 (10:7).

Ovom pobjedom izabranice Adija Bašića zadržale su realne šanse za plasman na evropsku scenu naredne sezone.

Susret su bolje otvorile domaće rukometašice koje su serijom 3:0 već na samom početku imale tri gola prednosti. Gošće u devetoj minuti susreta dolaze do poravnanja 3:3, da bi ubrzo nakon toga ekipa Krivaje ponovo preuzela rezultatsku inicijativu.

Do kraja prvog dijela prednost je ostala na strani Krivaje pa se na pauzu odlazi kod rezultata 10:7.

U nastavku susreta prednost je ostala na strani domaće ekipe koja je u pojedinim trenucima iznosila i plus sedam, kod rezultata 15:8. Do kraja nije bilo značajnijih promjena za na kraju konačnih 24:21.

Krivaju su do pobjede vodile Šehić Sara sa dvanaest uspješnih intervencija te Mačak Ajna sa pet i Bašić Sara sa četiri postignuta pogotka.

U redovima Hadžića istakle su se Stojanović Anđela sa sedam i Čajić Ajla sa pet postignutih pogodaka. Selimović Anisa upisala je također dvanaest uspješnih intervencija.

ŽRK Krivaja – RK Hadžići 24:21 (10:7)

SD Zavidovići – 15.4.2023., Sudije: Begić Dražen i Knezović Andrija, Delegat: Šimić Dario
Sedmerci: ŽRK Krivaja 6/4, RK Hadžići 3/2, Isključenja: ŽRK Krivaja (22 minute), RK Hadžići (12 minuta)

ŽRK Krivaja: Karahasanović Nejra, Bašić Amina, Mehinagić Amna 2, Latifović Alena 2, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 2, Cerić Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 5, Maglajkić Nejla 3, Mujkić Lamija, Čosić Jasmina 3, Latifović Adna 1, Šabić Emina, Bašić Sara 4, Šehić Sara (12 odbrana), Trener: Bašić Adnan

RK Hadžići: Čajić Ajla 5, Stojanović Anđela 7, Hadžiabdić Amina 1, Čahtarević Sara 3, Fejzić Samra, Ganić Šejla, Halebić Adna 2, Selimović Anisa (12 odbrana), Hamurović Sajra, Lokvančić Summea, Kulić Dejana 3, Duratbegović Amina, Đurđević Amna, Trener: Hadžović Alma