Gruđanke u derbiju bolje od Krivaje

Rukometaši Gruda u okviru derbi susreta sedamnaestog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su ubjedljivu pobjedu nad ekipom Krivaje iz Zavidovića rezultatom 35:25 (19:12).

Uvodnih petnaest minuta gledali smo u potpunosti ujednačenu borbu na obje strane, igralo se gol za gol sve do rezultata 9:8. Nakon toga uslijedila je serija od 5:0 domaće ekipe pa grudske rukometašice u 21. minut imaju šest golova prednosti, kod rezultata 14:8.

Do kraja prvog dijela nije bilo promjena pa se i na pauzu odlaze kod visoke prednosti grudskih rukometašica, kod rezultata 19:12.

U nastavku susreta nije bilo značajnijih promjena, ekipa Gruda uspjela je sačuvati prednosti, koju su do kraja i povečali za konačnih 35:25.

Ekipa Krivaje u jednom trenutku uspjela je smanjiti zaostatak na samo minus četiri, ali više koncentacije u posljednjim minutama imale su domaće rukometašice koje su na kraju slavile zasluženu pobjedu.

Gruđanke su do pobjede vodile Ilić Jovana sa jedanaest, Lovriš Karla sa osam i Šumelj Matea sa sedam postignutih pogodaka.

Kod Krivaje istakle su se Latifović Alena sa deset i Mačak Ajna sa pet postignutih pogodaka.

HRK Krivaja – ŽRK Krivaja 35:25 (19:12)

SD Grude – 1.4.2023., Sudije: Bošnjak Ivo i Marić Josip, Delegat: Suljević Samir
Sedmerci: HRK Grude 6/6, ŽRK Krivaja 3/2, Isključenja: HRK Grude (6 minuta), ŽRK Krivaja (14 minuta)

HRK Grude: Šumelj Martina, Vujisić Milena, Rašić Gabriela, Šumelj Matea 7, Miloš Paula, Boban Anja, Petković Teodora 2, Lugonjić Mia 3, Bošnjak Lea, Džidić Ina, Ilić Jovana 11, Lovrić Karla 8, Karačić Barbara, Zubac Josipa 4, Vukoja Ana, Trener: Zubac Zlata

ŽRK Krivaja: Šehić Sara, Mehinagič Amna 3, Bašić Amina, Bukvić Amina 1, Latifović Adnana 2, Cerić Nejra 1, Karahasanović Nejra, Mačak Ajna 5, Bajrić Vildana, Mujkić Lamija, Latifović Alena 10, Čosić Jasmina 1, Latifović Adna, Frkatović Naida, Šabić Emina, Bašić Sara 2, Trener: Bašić Adnan