Krivajašice sigurne na startu nove sezone

Rukometašice Krivaje novu sezonu BH Telecom Premijer lige otvorile su pobjedom. Sinoć je u Zavidovićima poražena ekipa Sloge 2013 iz Gornjeg Vakufa – Uskoplja.

Nakon prvih šezdeset minuta u novoj sezoni ekipa Krivaje slavila je rezultatom 34:27 (18:17). Gošće iz Gornjeg Vakufa odlično su se držale prvih trideset minuta, koje su domaće rukometašice ipak riješile u svoju korist.

Na pauzu se odlazi kod minimalne prednosti ekipe Krivaje, rezultatom 18:17.

U nastavku nešto kvalitetnija igra ekipe Krivaje koja je na kraju slavila sigurnu pobjedu, rezultatom 34:27.

Krivaju su do pobjede vodile Latifović Adnana sa sedam, Mehinagić Amna sa šest te Latifović Alena i Ćosić Jasmina sa po pet postignutih pogodaka.

U gostujućoj ekipi istakle su se Aida Abazović i Zahida Zajmović sa po šest postignutih pogodaka dok je jedan manje dodala Ema Dadić.

ŽRK Krivaja – ŽRK Sloga 2013 34:27 (18:17)

SD Zavidovići 17.9.2022., Sudije: Miljković Obrenko i Ristanić Duško, Delegat: Sarajlić Saša
Sedmerci: ŽRK Krivaja 7/5, ŽRK Sloga 2013 9/8, Isključenja: ŽRK Krivaja (14 minuta), ŽRK Sloga 2013 (8 minuta)

ŽRK Krivaja: Nejra Karahasanović, Amna Mehinagić 6, Alena Latifović 5, Amina Bukvić 1, Adnana Latifović 7, Nejra Cerić 3, Adna Latifović, Ajna Mačak 4, Nejla Maglajkić 2, Lamija Mujkić, Sara Šehić, Jasmina Ćosić 5, Vildana Bajrić 1, Emina Šabić, Naida Frkatović, Amina Bašić. Trener: Adnan Bašić.

ŽRK Sloga 2013: Larisa Burko, Sarah Hadžiabulić, Elna Gudić, Edina Milanović, Ema Dadić 5, Aida Abazović 6, Dalila Abazović 2, Šejla Kasumović 3, Amina Delić 1, Naida Milanović, Sajra Vele, Zahida Zajmović 6, Irma Milanović, Jasmina Osmanović 2, Aida Pokvić, Taiba Dizdarević 2. Trener: Fuad Mahmutović.