Rukometašice Krivaje večeras su u okviru osmog kola upisale novu gostujuću pobjedu ovaj put nad ekipom Katarine, rezultatom 27:38 (10:18).

Ovo je ekipi Krivaje do sada sedma pobjeda, obzirom da su Krivajašice jedno kolo pauzirale. Ovom pobjedom Krivaja je do sada jedina neporažena ekipa Premijer lige Bosne i Hercegovine.

U večerašnjem susretu pitanje pobjednika Krivaje je riješila praktično do kraja prvog poluvremena, kada su gošće iz Zavidovića imale plus osam golova prednosti. Na pauzu se otišlo kod rezultata 10:18.

I u nastavku bez većih problema Krivaja je uspjela sačuvati prednost, za na kraju konačnih 27:38.

Krivaju su do pobjede vodile fenomenalna Sara Bašić sa šesnaest i Ilma Mehanović sa devet postignutih pogodaka.

Na drugoj strani najefikasnije su bile Elena Cipetić sa deset i Melisa Lerić sa devet postignutih pogodaka.