Krivajašice deklasirale prijedorsku Miru

Rukometašice Krivaje u okviru trećeg kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine slavile su ubjedljivu pobjedu, nad ekipom prijedorske Mire, rezultatom 49:24: (27:8).

Večerašnji susret u potpunosti je pripao domaćim rukometašicama koje su od samog početka nametnule svoj ritam igre. Već u 13. minuti pitanje pobjednika bilo je riješeno, obzirom da su Krivajašice već tada imale deset golova prednosti, kod rezultata 11:1.

Do kraja prvog dijela prednost je još više uvećana pa se na pauzu odlazi kod rezultata 27:8.

Nastavak susreta nije nam donio ništa novo. Ekipa Krivaje nastavila je u odličnom ritmu, za na kraju velikih plus dvadeset i pet, 49:24.

Najefikasnije u redovima Krivaje bile su Bajrić Vildana sa deset i Maglajkić Nejla sa sedam postignutih pogodaka. Po pet su dodale Mehinagić Amna i Latifović Adna.

U redovima Mire istakle su se Gligorević Dragica sa dvanaest i Bilbija Milica sa osam postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Mira 49:24 (27:8)

SD Zavidovići – 8.10.2022., Sudije: Bošnjak Ivo i Marić Josip, Delegat: Šatordžija Boris,
Sedmerci:
ŽRK Krivaja 4/3, ŽRK Mira 5/4, Isključenja: ŽRK Krivaja (4 minute), ŽRK Mira (8 minuta)

ŽRK Krivaja: Karahasanović Nejra 4, Mehinagić Amna 5, Latifović Alena 4, Bukvić Amina 3, Latifović Adnana 2, Cerić Nejra 1, Latifović Adna 5, Mačak Ajna 3, Maglajkić Nejla 7, Mujkić Lamija (2 odbrane), Šehić Sara (10 odbrana), Čosić Jasmina 1, Bajrić Vildana 10, Mahmutović Amina (3 odbrane), Frkatović Naida2 , Bašić Amina 2, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Mira: Gligorević Dragica 12, Bojanić Sara, 2, Obradović Saša, Jokić Milica, Novaković Ivana 2, Babić Jovana, Grbić Sofija, Mutić Maja, Bilbija Milica 8, Malić Tamara, Gligorević Marija, Trener: Gligorević Darko