Rukometašice Borca večeras su u okviru prvog kola doigravanja za prvaka Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu Krivaje iz Zavidovića rezultatom 29:26 (12:13).

Gošće iz Zavidovića pružile su kvalitetnu igru večim dijelom susreta ali boljom igrom u završnici ekipa Borca stigla je do nove domaće pobjede.

Od samog početka susreta ekipa Krivaje imala je rezultatsku prednost koja je tokom prvog dijela u pojedinim trenucima iznosila i plus četiri. Boljom igrom u posljednje tri minute prvog dijela ekipa Borca uspjela je smanjiti zaostatak pa se na odmor odlazi kod rezultata 12:13.

Početkom drugog dijela Krivaja je ponovo stigla na plus četiri 14:20, ali onda je uslijedio pad u igri ekipe iz Zavidovića, što domaće rukometašice koriste i serijom 7:0 stižu do preokreta i vodstva od tri gola razlike 23:20.

Do kraja susreta igralo se gol za gol, prednost je ostala na strani domaće ekipe za na kraju konačnih 29:26.

Borac su do pobjede vodile Railić Milana sa devet i Letić Azra sa pet postignutih pogodaka.

Kod Krivaje najefikasnije su bile Bašić Sara sa devet i Mehinagić Amna sa pet postignutih pogodaka dok je Mačak Ajna dodala četiri.

ŽRK Borac – ŽRK Krivaja 29:26 (12:13).

SD Banja Luka – 27.4.2024., Sudije: Hasić Elvir i Nurić Adnan, Delegat: Šaković Nermin
Sedmerci: ŽRK Borac 4/3, ŽRK Krivaja 8/6, Isključenja: ŽRK Borac (2 minute), ŽRK Krivaja (4 minute)

ŽRK Borac: Jurkas Dunja, Majkić Ema, Osmanović Jasmina 2, Andrić Slađana 2, Railić Milana 9, Letić Azra 5, Bobić Ivana 1, Majkić Sara 2, Bijelić Lara 4, Vukliš Darjana, Đurašinović Sandra, Ćurić Helena 3, Todić Anđela, Kršić Isidora 1, Trener: Bijelić Nikola

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana 1, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 1, Latifović Adnana 2, Ćosić Jasmina 3, Maglajkić Nejla 1, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 4, Mehinagić Amna 5, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 9, Trener: Bašić Adnan