Rukometašice Krivaje izborile plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine

Rukometašice Krivaje izborile su plasman u finale Kupa Bosne i Hercegovine savladavši ekipu Ilidže u drugom polufinalom susretu odigranom većeras u Grudama. Krivaja je nakon šezdeset minuta slavila rezultatom 24:27 (9:15).

Prvi dio susreta u potpunosti je pripao ekipi Krivaje koja je od samog početka imala rezultatsku prednost. Sredinom prvog dijela Krivajašice su imale sedam golova prednosti kod rezultata 4:11. Do kraja prvog dijela Krivaja je uspjela sačuvati prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 9:15.

U drugom dijelu dosta ujednačenija borba, igralo se gol za gol da bi u posljednjih pet minuta ekipa Ilidže serijom 5:0 uspjele smanjiti prednost za na kraju konačnih 24:27.

Krivaju su do pobjede vodile Mehanović Ilma sa sedam, te Mehinagić Amnaž, Latifović Alena i Ćosić Jasmina sa po četiri postignuta pogotka.

Na drugoj strani dominirale su Ismihana Perla i Imširević Almedina sa po šest te Mihajlović Maja sa pet postignutih pogodaka.

Sutra će u finalnom susretu Kupa ekipa Krivaje snage odmjeriti sa rukometašicama Gruda.