Krivajašice protutnjale kroz Mostar

Rukometašice Krivaje u okviru 13. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine gostovale su u Mostaru kod ekipe ŽRK Katarina gdje su upisale ubjedljivu pobjedu rezultatom 25:42 (10:18).

Od samog početka susreta ekipa Krivaje imala je rezultatsku prednost. Već sredinom prvog poluvremena plus osam golova prednosti za ekipu Krivaje 5:13.

Do kraja prvog dijela gošće su sačuvele visoku prednost, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 10:18.

I u drugom dijelu Krivajašice su nastavile sa odličnom partijom. Prednost je rasla iz minuta u minut, do maksimalnih plus osamnaest.

Konačan rezultat glasio je 25:42.

U domaćem sastavu najefikasnije su bile Lerić Melisa sa osam i Cipetić Elena sa šest postignutih pogodaka.

Kod Krivaje Bašić Sara i Ilma Mehanović postigle su po devet pogodaka, Dautović Adelisa dodala je osam, a Džakmić Amela šest.