Rukometašice Krivaje ubjedljivo sa Katarinom

Rukometašice Krivaje u okviru 19. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine upisale su večeras na domaćem terenu novu ubjedljivu pobjedu nad ekipom Katarine, rezultatom 40:30 (19:17).

Gostujuća ekipa dobro se držala tokom prvog dijela susreta, ali u drugom dijelu presudio je kvalitet i širina klupe na strani Krivaje.

Ekipa Katarine bolje je ušla u susret. Stećenu prednost uspjevaju sačuvati sve do sedme minute susreta kada Krivaja pogotkom Cerić Nejre dolazi do poravnanja rezultata. Do sredine prvog dijela domaća ekipa serijom 5:0 dolazi do pet golova prednosti  11:6.

Gošće se ne predaju pa uzvraćaju od 24. do 27. minute susreta. Serijom 0:6 Katarina u 27. minuti dolazi do preokreta. Boljom igrom u završnici Krivaja uspjeva na pauzu otići sa dva pogotka prednosti kod rezultata 19:17.

Početkom drugog dijela dosta bolja igra domaće ekipe koja serijom 7:2 dolazi do prednosti od sedam pogodaka u 41. minuti kod rezultata 26:19.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, ekipa Krivaje uspjela je povečati prednost za na kraju konačnih 40:30.

Krivaju su do pobjede vodile Bašić Sara sa četrnaest i Ridžal Hena sa osam postignutih pogodaka. Po četiri pogotka dodale su Ćosić Jasmina, Cerić i Šehić Nejra. Hamurović Sajra imala je dvanaest uspješnih intervencija.

Na drugoj strani najefikasnija je bila Milanović Darija sa devet postignutih pogodaka. Cipetić Elena dodala je šest a Lerić Melisa pet.