Rukometašice Krivaje večeras su u uzvratnom susretu drugog kola EHF Evropa kupa slavile nad ekipom Azeryol HC-a iz Azerbejdžana rezultatom 25:26 (13:11).

Ovom pobjedom Krivajašice su potvrdile plasman u naredno kolo EHF Evropa kupa.

Večerašnji susret također je odigran u Zavidovićima a ekipa Krivaje kao gost slavila je u veoma neizvjesno utakmici.

Do početnog vodstva stigle su rukometašice Azeryola da bi ekipa Krvaije ubrzo uzvratila u preuzela rezultatsku inicijativu. Igralo se tako gol za gol sve do sredine prvog dijela kada gošće uspijevaju da se odlijepe na plus četiri kod rezultata 10:6. Ipak serijom 0:3 u narednim minutama Krivaja uspijeva da smanji zaostatak na samo minus jedan.

Uspjele su rukometašice iz Azerbejdžana da održe prednost do poluvremena pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:11.

Do sredine drugog dijela ekipa Azeryola uspijevala je održati prednost od četiri gola razlike da bi nakon toga serijom 0:7 Krivajašice stigle do preokreta i vodstva od tri gola razlike 21:24.

Kraj susreta donio nam je neizvjesnost, naokn što su tri igračice Krivaje isključene ekipa Azeryola uspijeva da anulira prednost 25:25. Ipak samo nekoliko sekundi prije kraja Sara Bašić pogotkom postavlja konačnih 25:26.

Krivaju su do pobjede vodile Bašić Sara sa osam i Bukvić Amina sa pet postignutih pogodaka dok je Šehić Sara upisala osam uspješnih intervencija.

U redovima Azeryola istakle su se Bayramova Kamila sa osam i Slemanova Marta sa pet postignutih pogodaka.