Rukometašice Krivaje jesenje prvakinje Bosne i Hercegovine

Rukometašice Krivaje večerašnjom pobjedom nad ekipom Gruda, u zaostalom susretu devetog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine stigle su do jesenje titule Prvaka Bosne i Hercegovine.

Ovo je veliki uspjeh za ovu podmlađenu ekipu ŽRK Krivaja koju i ove godine sa klupe predvodi Adnan Bašić.

Večerašnji susret odigran je u Zavidovićima, a slavila je domaća ekipa rezultatom 33:31 (17:15).

Susret su bolje otvorile domaće rukometašice koje već u petoj minuti susreta imaju prednost od tri gola razlike 4:1. Sve do sredine prvog dijela domaća ekipa imala je prednost, da bi potom gošće serijom od 0:4 stigle do poravnanja rezultata 8:8.

Uslijedio je period ujednačene igre, sve do 26. minute kada domaća ekipa ulazi u seriju pogodaka, ćime ponovo dolaze do prednosti od 16:12. Do kraja prvog dijela Grude su smanjile zaostatak pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:15.

Početkom drugog dijela ujednačena borba, igralo se gol za gol, sve do 41. minute susreta kada su gošće imale plus jedan gol prednosti 22:23.

Nakon toga domaća ekipa zaigrala je nešto kvalitetnije te za svaki pogodak Gruđanki, Krivajašice postižu dva, ćime do 54. minute domaća ekipa dolazi do tri gola prednosti 30:27.

Do kraja susreta Krivaja je uspjela sačuvati prednost za na kraju konačnih 33:31.

Krivaju su do pobjede vodile Sara Bašić sa trinaest, Dautović Adelisa sa osam i Mehanović Ilma sa četiri postignuta pogotka. Sjajna je bila i golmanica domaće ekipe Sajra Hamurović koja je sakupila četrnaest uspješnih intervencija.

Na drugoj strani najefikasnije su bile Ilić Jovana sa dvanaest te Vujić Leontina sa osam postignutih pogodaka. Čutura Nikolina dodala je pet.