Rukometašice Krivaje večeras su u okviru desetog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu ŽRK Ilidža rezultatom 25:21 (14:11).

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi. Kroz mini serije na obje strane Krivaja je stizala do prednosti a Ilidža zatim do poravnanja rezultata. Nakon 4:4 u dvanaestoj minuti ekipa Krivaje serijom 3:o stiže do tri gola prednosti.

Krivajašice su stečenu prednost uspjele sačuvati do odlaska na odmor kada je rezultat glasio 14:11.

Uvodnih osam minuta drugog dijela pripalo je domaćim rukometašica koje u 38. minuti imaju šest golova prednosti, kod rezultata 19:13.

Uslijedio je period ujednačene borbe na obje strane, Krivaja je bez večih problema uspjela sačuvati prednost za na kraju konačnih 25:21.

Najefikasnije u redovima Krivaje bile su Čosić Jasmina sa devet te Mehinagić Amna i Bašić Sara sa po šest postignutih pogodaka.

U redovima Ilidže istakle su se Latifović Alena sa sedam i Imširović Almedina sa pet postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Ilidža 25:21 (14:11)

SD Zavidovići – 10.2.2024., Sudije: Hasić Elvir i Nurić Adnan, Delegat: Jović Srđan
Sedmerci: ŽRK Krivaja 12/11, ŽRK Ilidža 3/1, Isključenja: ŽRK Krivaja (6 minuta), ŽRK Ilidža (6 minuta)

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina, Latifović Adnana 3, Ćosić Jasmina 9, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 1, Mehinagić Amna 6, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 6, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Ilidža: Šabić Erna, Latifović Alena 7, Bujak Zerina 1, Adilagić Džana, Pavlović Jasmina 1, Alikadić Ajla 3, Hodžić Lejla, Janković Anđela, Hamurović Sajra, Imširović ALmedina 5, Omerović Melisa 2, Oroz Lana, Škaljić Naida 2, Bošnjak Eva, Trener: Mihajlović Maja