Rukometašice Ilidže večeras su u okviru prvog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale ekipu Krivaje iz Zavidovića rezultatom 26:23 (13:12).

Početak susreta protekao je u ujednačenoj borbi na obje strane, igralo se gol za gol sve do 12. minuta kada domaće rukometašice prave seriju 3:0 čime uspijevaju da se odlijepe na plus četiri gola prednosti 8:4.

Ekipa Krivaje ne predaje se pa u narednim minutama izabranice Adnana Bašića uspijevaju anulirati prednost 10:10 u 24. minuti susreta. Nešto boljom igrom u posljednjim minutama prvog dijela domaće rukometašice dolaze do minimalne prednost pa se na pauzu odlazi kod rezultata 13:12.

Domaće rukometašice odlično su otvorile nastavak susreta pa u 41. minuti dolaze do pet golova prednosti 20:15. Sve do kraja susreta prednost je ostala na strani domaće ekipe koja je na kraju slavila rezultatom 26:23.

Najefikasnije u pobjedi Ilidže bile su Adilagić Džana sa šest te Pavlović Jasmina, Alikadić Ajla, Omerović Melisa i Škaljić Naida sa po četiri postignuta pogotka.

U redovima Krivaje istakle su se Bukvić Amina sa šest te Čosić Jasmina i Mehinagić Amna sa po četiri postignuta pogotka.

ŽRK Ilidža – ŽRK Krivaja 26:23 (13:12)

KSIRC Ilidža – 6.10.2023., Sudije: Arnautović Nedim i Jović Aleksandar, Delegat: Alpeza Zdenko
Sedmerci: ŽRK Ilidža 3/3, ŽRK Krivaja 4/4, Isključenja: ŽRK Ilidža (2 minute), ŽRK Krivaja (8 minuta)

ŽRK Ilidža: Jahić lejla, Mihajlović Maja 2, Bujak Zerina, Memić Iman, Adilagić Džana 6, Pavlović Jasmina 4, Alikadić Ajla 4, Hodžić Lejla, Janković Anđela, Šabić Erna, Imširović Almedina, Omerović Melisa 4, Latifović Alena 2, Škaljić Naida 4, Trener: Baručija Elvir

ŽRK Krivaja: Mahmutović Armina, Bajrić Vildana 2, Bašić Amina, Šabić Emina, Bukvić Amina 6, Latifović Adnana 1, Čosić Jasmina 4, Cerić Nejra, Karahasanović Nejra, Frkatović Naida, Mačak Ajna 3, Mehinagić Amna 4, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Latifović Adna, Bašić Sara 3, Trener: Bašić Adnan