Rukometašice Borca u derbiju bolje od Krivaje

Rukometašice Krivaje u okviru posljednjeg 22. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine poražene su na domaćem terenu od ekipe Borca iz Banjaluke, rezultatom 24:27 (11:11).

Ovo je za ekipu Krivaje prvi domaći i ukupno drugi poraz u proljetnom dijeli sezone, a uprkos porazu zavidovićka ekipa na kraju ove sezone obezbijedila je četvrtu poziciju koja im je osigurala plasman na evropsku scenu.

Večerašnji susret bolje su otvorile gostujuće rukometašice koje su sve do 22. minute imale rezultatsku prednost. Nakon toga ekipa Krivaje serijom 5:1 dolazi do poravnanja rezultata 9:9. Do kraja prvog dijela obje ekipe postigle su po dva pogotka pa se na odmor odlazi kod rezultata 11:11.

Početkom drugog dijela domaće rukometašice dolaze i do prednosti koju uspjevaju sačuvati sve do 43. minute susreta. Serijom 1:5 gošće iz Banjaluke dolaze do preokreta rezultata 20:22.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, prednost je ostala na strani gostujuće ekipe za na kraju konačnih 24:27.

Borac su do pobjede vodile Ćutković Božana sa deset te Railić Milana i Bobić Ivana sa po pet postignutih pogodaka.

U redovima Krivaje istakle su se Latifović Alena sa šest i Mačak Ajna sa pet postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – ŽRK Borac 24:27 (11:11)

SD Zavidovići – 13.5.2023., Sudije: Đerzić Dino i Čedić Džemal, Delegat: Hadžić Fuad
Sedmerci: ŽRK Krivaja 2/2, ŽRK Borac 6/5, Isključenja: ŽRK Krivaja (12 minuta), ŽRK Borac (10 minuta)

ŽRK Krivaja: Bajrić Vildana, Bašić Amina, Mehinagić Amna 2, Latifović Alena 6, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana 3, Cerić nejra 3, Frkatović Naida, Mačak Ajna 5, Maglajkić Nejla, Mujkić Lamija, Šehić Sara, Ćosić Jasmina 2, Latifović Adna, Šabić Emina, Bašić Sara 1, Trener: Bašić Adnan

ŽRK Borac: Jurkas Dunja, Osmanović Jasmina 1, Andrić Slađana 1, Railić Milana 5, Bobić Ivana 5, Majkić Sara 1, Vukosavljević Dragana, Ćurić Helena, Brus Andrea, Kršić Isidora 2, Šikić Ružica, Novaković Jovana, Kodžoman Jovana, Ćutković Božana 10, Tintor Duška 2, Trener: Bijelić Nikola