Nova pobjeda za potvrdu uspješne sezone

Rukometašice Krivaje pobjedom u posljednjem kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine potvrdile su historijski uspjeh ženskog rukometa u Zavidovićima, ali i plasman na evropsku rukometnu scenu.

Naime u okviru 22. kola Premijer lige u Zavidovićima je poražena ekipa RK Neretva iz Jablanice rezultatom 42:17.

Apsolutni favoriti,  domaća ekipa tokom cijelog susreta imala je rezultatsku prednost tako da pobjeda niti u jednom dijelu nije dolazila u pitanje.

Obzirom na jako mladu ekipu gostiju, prvi sastav Krivaje igrao je nekih 15. minuta, da bi u nastavku trener Krivaje Adnan Bašić, priliku pružio juniorskom sastavu.

Ekipu Krivaje do pobjede su vodile Džakmić Amela i Mehanović Ilma sa po 8 postignutih pogodaka. Kod gošći najefikasnije su bile Zahirović Ensara sa 6 i Bešić Jasmina sa 5 postignutih pogodaka.

Uprava Ženskog rukometnog kluba Krivaja gošćama iz Jablanice uručila je prigodne poklone, a domaćim rukometašicama su pripremile medalje, obzirom da se pehar dodjeljuje samo prvaku.