Hava Huskić zaustavila Izraelski Maccabi Rishon

Rukometašice Krivaje večeras su u Zavidovićima ispisale novu stranicu rukometne historije grada na tri rijeke. U odličnoj atmosferi i sjajnoj rukometnoj predstavi, ekipa ŽRK Krivaja savladala je ekipu Maccabi Rishon Lezion iz Izraela, rezultatom 25:21 (15:10).

Predvođene sjajnom Havom Huskić, koja je upisala sedamnaest uspješnih intervencija, Krivajašice su slavile u prvom susretu trećeg kola EHF Challenge cupa, te su stigle na korak do plasmana u daljnju fazu takmičenja.

Povela je gostujuća ekipa, i to je ujedno prvo i posljednje vodstvo gošći iz Izraela, a potom je uslijedila ofanziva domaće ekipe koja je traja sve do posljednjeg zvizduka.

Već na otvaranju susreta, Sara Bašić koristi priliku, i sa tri pogotka iz tri sedmerca, dovodi Krivaju do prve prednosti u susretu 3:1. U osmoj minuti gošće smanjuju zaostatak na 4:3, ali domaće rukometašice ne posustaju i odlaze na plus četiri gola razlike u 15. minuti susreta (9:5).

Do kraja prvog dijela prednost domaće ekipe popela se na plus pet, pa se na pauzu odlazi kod rezultata 15:10.

Na startu drugog dijela blaga nervoza u redovima domaće ekipe, što gošće koriste i već u 34. minuti dolaze na minus dva gola zaostatka 15:13.

Nakon minute odmora koju poziva trener domaće ekipe Adi Bašić, Krivajašice ponovo ulaze u ritam dobre igre i u narednih nekoliko minuta vraćaju se na plus četiri gola prednosti.

U 54. minuti pogotkom Ilme Mehanović, domaća ekipa dolazi i do maksimalnih plus šest golova prednosti u večerašnjem susretu.

Do kraja susreta nije bilo značajnijih promjena, osim da su gošće uspjele smanjiti zaostatak na minus četiri, za konačnih 25:21.

Krivaju su do pobjede vodile Ćosić Jasmina sa osam, Bašić Sara sa šest i Mehanović ilma sa četiri postignuta pogotka. Na golu je bila odlična i Hava Huskić sa ćak sedamnaest uspješnih intervencija.

Na drugoj strani najefikasnije su bile Dunay Nitsan sa sedam i Pessoa Constantino sa četiri postignuta pogotka.

Revanš susret na rasporedu je večeras u Gradskoj sportskoj dvorani u Zavidovićima, sa početkom od 19:00 sati.