Rukometašice Gruda pobjedom nad ekipom Krivaje u polufinalu KUP-a Bosne i Hercegovine izborile su plasman u finale.

Prvi polufinalni susret odigran je danas u Banjaluci a ekipa Gruda bila je bolja od Krivaje rezultatom 34:31 (20:19).

Uvodne minute današnjeg susreta pripale su ekipi Gruda koja na samom startu stiže do tri gola prednosti. Svoj prvi pogodak ekipa Krivaje postiže tek u četvrtoj minuti susreta a već u jedanaestoj Krivaja stiže do poravnanja rezultata 6:6.

U narednim minutama Grude ponovo preuzimaju rezultatsku inicijativu pa u sedamnaestoj minuti rezultat je glasio 14:9. Krivaja se ne predaje pa zavidovićke rukometašice u 25. minuti ponovo stižu do poravnanja rezultata 17:17.

Do kraja prvog dijela grudske rukometašice uspjele su napraviti jedan gol razlike pa se na odmor odlazi kod rezultata 20:19.

Početkom drugog dijela Grude ponovo uspijevaju da se odlijepe na plus tri gola 23:20. Ovu prednost aktuelne prvakinje uspjele su sačuvati do kraja susreta za na kraju konačnih 34:31.

Grude su do pobjede vodile Petrović Ana sa devet, Šumelj Mateja sa osam te Petković Teodora i Bošnjak Lea sa po šest postignutih pogodaka.

Kod Krivaje istakle su se Mehinagić Amna sa četrnaest i Bašić Sara sa šest postignutih pogodaka.

Grude će u finalu KUP-a Bosne i Hercegovine snage odmjeriti sa boljim iz duela ŽRK Borac i RK Hadžići.