Zavidovići neosvojiva tvrđava, Krivajašice bolje i od Izviđača

Nastavak Premijer lige u ženskoj konkurenciji donio nam je derbi koji su u Zavidovićima odigrale rukometašice Krivaje i Izviđača. Slavila je domaće ekipa rezultatom 29:27 (17:15).

Rukometašice Krivaje ove sezone igraju sjajno na domaćem terenu, trenutno bez poraza, a nakon Gruda u Zavidovićima je poražena i drugoplasirana momčad prvenstva, ekipa Izviđača.

Domaća ekipa bolje je otvorila susret i do sredine prvog dijela ima solidnu prednost od pet golova, kod rezultata 9:4. Ipak u nastavku, gošće iz Ljubuškog smanjuju zaostatak na samo minus dva pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:15.

Krivajašice odlično ulaze u nastavak pa serijom 4:1, ponovo odlaze na plus pet. Ipak gošće u 42. minuti susreta stižu do poravnanja rezultata 22:22. U nastavku je domaća ekipa zaigrala nešto bolje, ali do 53. minute gošće ponovo poravnavaju rezultat 26:26.

U posljednjim minutama susreta domaća ekipa serijom 3:1, rješava pitanje pobjednika, za konačnih 29:27.

Krivaju su do pobjede vodili Sara Bašić sa trinaest pogodaka, te Ćosić Jasmina i Dautović Adelisa sa četiri pogotka.

Na drugoj strani najefikasnije su bile Marija Boras sa devet i Šumelj Matea sa osam postignutih pogodaka. Četiri je dodala Nosić Matea.