Rukometašice Krivaje ubjedljivo za Zrinjskim

Rukometašice Krivaje pobjedom su otvorile nastup u proljetnom dijelu šampionata. Izabranice Adija Bašića u okviru dvanaestog kola savladale su ekipu Zrinjskog rezultatom 36:19 (19:11).

Od samog početka susreta domaća ekipa Krivaje nametnula je svoj ritam igre. Na prvi pogodak čekalo se gotovo tri pune minute, a onda serijom 2:0 ekipa Krivaje dolazi do prednosti.

Gošće iz Mostara u osmoj minuti dolaze do preokreta i to je jedino vodstvo ekipe Zrinjskog u večerašnjem susretu. Do kraja prvog dijela rukometaši Krivaje napravile su solidnu zalihu, pa na pauzu odlaze sa osam golova viška, kod rezultata 19:11.

Početkom drugog dijela Krivaja serijom 10:2 rješava pitanje pobjednika. Do kraja formalnost za na kraju konačnih 36:19.

Najefikasnije u redovima Krivaje bile su Ćosić Jasmina sa osam te Ridžal Hena i Mehanović Ilma sa po šest postignutih pogodaka. Četiri je dodala Mehinagić Amna. Hamurović Sajra sakupila je deset odbrana.

Kod Zrinjskog najefikasnije su bile Rozić Ivana, Pintur Nejra i Milanović Darija sa po četiri postignuta pogotka.