Rukometašice Krivaje ubjedljivo za Zrinjskim

Rukometašice Krivaje u okviru osmog kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale su ekipu mostarskog Zrinjskog rezultatom 36:22 (17:9).

Od samog početka susreta ekipa Krivaje imala je prednost koja je iz minuta u minut rasla. Do kraja prvog dijela Krivajašice su već bile na plus osam pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:9.

U nastavku nije bilo značajnijih promjena, domaća ekipa nastavila je sa dominacijom te su do kraja uspjela i povećati prednost.

Susret je na kraju završen kod rezultata 36:22.

Krivaju su do pobjede vodile Mehinagić Amna sa devet te Latifović Alena i Maglajkić Nejla sa po pet postignutih pogodaka. Po četiri su dodale Mačak Ajna i Čosić Jasmina.

U redovima Zrinjskog istakle su se Čorić Marinela, Čajdin Dalal i Milanović Darija sa po pet postignutih pogodaka.

ŽRK Krivaja – HŽRK Zrinjski 36:22 (17:9)

SD Zavidovići – 26.11.2022., Sudije: Bijeljić Saša i Tovilović Miroslav, Delegat: Hadžić Fuad
Sedmerci: ŽRK Krivaja 3/3, HMRK Zrinjski 6/4, Isključenja: ŽRK Krivaja (4 minute), HMRK Zrinjski (2 minute)

ŽRK Krivaja: Bašić Amina 3, Mehinagić Amna 9, Latifović Alena 5, Bukvić Amina 2, Latifović Adnana, Cerić Nejra 3, Kahasanović Nejra, Mačak Ajna 4, Maglajkić Nejla 5, Mujkić Lamija (4 odbrane), Ćosić Jasmina 4, Latifović Adna 1, Šabić Emina, Frkatović Naida, Šehić Sara (13 odbrana), Trener: Bašić Adnan

HŽRK Zrinjski: Sofić Džana (6 odbrana), Orahovac Adna 2, Čorić Marinela 5, Delić Veronika, Raič Lucija, Blažević Eva 2, Marojević Lucija (3 odbrane), Kolobarić Petra 2, Mihalj Lora, Delić Barbara 1, Gagro Antea, Čajdin Dalal 5, Milanović Darija 5, Trener: Mlakić Ivana