Krivajašice bolje od ekipe Mire iz Prijedora

Rukometašice Krivaje u okviru šestog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine na domaćem terenu savladale su ekipu Mire iz Prijedora rezultatom 28:23 (17:9).

Od samog početka susreta domaća ekipa imala je rezultatsku prednost, što nisu ispuštale do kraja susreta. Nakon 5:3 u devetoj minuti susreta ekipa Krivaje već u 19. minuti ima pet golova prednosti kod rezultata 10:5.

Do kraja prvog dijela rukometašice Krivaje uspjele su povečati prednost za pa se na pauzu odlazi kod rezultata 17:9.

U nastavku bez značajnijih promjena. Prednost domaće ekipe konstatno je rasla sve do 53 minute, kada je iznosila maksimalnih plus jedanaest kod rezultata 27:16. Do kraja susreta gošće su serijom 1:7 uspjele smanjiti zaostatak za na kraju konačnih 28:23.

Krivaju su do pobjede vodile Mehinagić Amna sa deset i Ridžal Hena sa sedam postignutih pogodaka. Latifović Adnana dodala je pet.

Na drugoj strani u redovima Mire najefikasnije su bile Gligorević Dragica sa osam, Dautović Adelisa sa pet i Bašanović Azra sa četiri postignuta pogotka.